چگونه کیفیت دوخت کت و شلوار را بررسی کنیم؟

چگونه کیفیت دوخت کت و شلوار را بررسی کنیم؟

دوست دارید در یک نگاه به کیفیت دوخت کت و شلوار پی ببرید؟ نکات و ترفندهای بسیار ریز و اساسی وجود دارند که اگر به آن‌ها توجه داشته باشید به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که آیا یک کت و شلوار خوب دوخته شده است یا خیر؟ آیا این کت و شلوار دوام خوبی دارد و جنس پارچه‌ی آن مناسب است یا خیر؟ این نکات عبارتند از:


به جزئیات دوخت کت و شلوار دقت کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا کت و شلوار شما کیفیت مناسبی دارد یا خیر از دکمه‌ها و جیب‌های آن شروع کنید. اگر دکمه‌ها به درستی دوخته شده باشند و نوع اتصال جیب به کت و یا شلوار دقیق باشد به این معناست که این کت و شلوار کاملا کارشده و هنرمندانه دوخته شده است. نوع دکمه‌ها  و جای دکمه‌ها هم مهم هستند. عموما دکمه‌های پلاستیکی نشانی از کیفیت نامناسب کت و شلوار هستند. به نحوه‌ی تا شدن یقه‌ی کت دقت کنید و اگر کوچکترین نشانی از عدم تقارن دیدید به این معناست که دوخت ماشینی یا دستی آن به دقت انجام نشده است.


قسمت داخلی کت را خوب بررسی کنید.

آستر یا همان قسمت‌های داخلی کت مستقیما به کیفیت دوخت کت آن مرتبط هستند. دقت کنید که اگر کیفیت جنس آستر داخلی مناسب نباشد و یا خوب دوخته نشده باشد و نخ‌ و پارچه‌ی اضافی در قسمت‌های مختلف آن دیده می‌شود یعنی کیفیت دوخت کت و شلوار پایین است. همچنین به جنس آستر هم توجه کنید. پارچه‌ی بی‌کیفیت دوام کمی دارد و زود هم از بین می‌رود.


طرح‌ کت و شلوار و الگوهای دوخت آن را دنبال کنید.

اگر کت و شلواری می‌گیرید که یک الگوی خاص دارد مانند کت و شلواره راه‌راه یا نقطه نقطه و ... باید این الگو را به طور منظم در قسمت آستین، زیر بغل، یقه و تمام قسمت‌های کت ببینید. اگر احساس می‌کنید در جایی این الگو به هم ریخته است یا نامنظمی داخل آن مشهود است مطمئنا به این معناست که کت و شلوار کیفیت مناسب را ندارد.


روی قسمت‌های مختلف پارچه کت و شلوار دست بکشید.

اگر جنس پارچه کیفیت خوبی داشته باشد باید تمام قسمت‌های آن یک‌دست باشند و زبری و صافی یکسانی در تمام قسمت‌ها مشاهده شود. اگر در دوخت کت و شلوار خود از الیاف طبیعی استفاده کرده باشید این یکنواختی به طور کامل مشهود است اما پارچه‌های بی‌کیفیت معمولا در برخی قسمت‌ها زبری و ضخامت نامنظمی دارند که به راحتی می‌توان آن را تشخیص داد.


شکل و فرم کلی کت و شلوار را بررسی کنید.

کت و شلواری که متناسب با بدن شماست و همه‌ی قسمت‌های آن حالت و فرم خوشایندی دارد و استایل خود را حفظ می‌کند یعنی کیفیت دوخت خوبی داشته است. مطمئن هرگونه ایراد مانند عدم تقارن کت و شلوار در حین پوشیدن، عدم همخوانی قسمت‌های شانه‌ و یا وجود هرگونه حالت ناخوشایند در کت و شلوار می‌تواند نشانی از کیفیت پایین آن باشد.


جمع‌بندی مقاله کیفیت دوخت کت و شلوار

اگر قصد خرید کت و شلوار دارید قبل از هر چیز کیفیت آن را خوب بررسی کنید. قیمت کت و شلوار هیچگاه نمی‌تواند نشان‌دهنده‌ی کیفیت آن باشد و باید به جزئیات و ویژگی‌های آن کاملا دقت کنید. فرقی نمی‌کند اگر کت و شلوار خود را مستقیم خریداری می‌کنید و یا آن را به یک خیاط می‌سپارید می‌توانید از روش‌های گفته شده برای تست کیفیت دوخت کت و شلوار استفاده کنید.خدمات ما

آنچه در توان ما باشد به کار خواهیم گرفت تا لباسی زیبا و با دوام تحویل دهیم